W każdym samochodzie możemy znaleźć numer VIN, który pozwoli nam na sprawdzenie przeszłości pojazdu, nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Jest to niesamowite ułatwienie, zwłaszcza, gdy nie jesteśmy do końca pewni co do stanu technicznego samochodu czy jego pochodzenia.
Znajdź VIN w swoim Volvo
Niestety, nawet najlepsze zabezpieczenia nie pomogą, gdy samochód będzie wadliwy. Mowa tu oczywiście o uszkodzeniach mechanicznych, jakich auto mogło nabawić się w poprzednim życiu. Wiele pojazdów po ciężkich wypadkach jest „wyklepywanych”. Zmniejsza to strefę kontrolowanego zgniotu pojazdu, co oczywiście negatywnie odbija się na bezpieczeństwie pasażerów. Zdarzają się także przypadki „składania” co najmniej dwóch powypadkowych pojazdów w jeden za pomocą spawania. Takie działanie jest szczególnie niebezpieczne i rodzi realne zagrożenie na drodze!
W przypadku takich zabiegów nie pomoże nawet najlepszy system bezpieczeństwa. Jeśli dbasz o zdrowie i życie swoje oraz swoich najbliższych, to warto dokładnie sprawdzić samochód przed zakupem. Stan idealny i igiełka to nierzadko puste frazesy. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czy pożądane przez Ciebie auto, nawet takie modele jak S70, V50, V60, C30 czy XC90, ma historię wypadkową, pomoże Ci sprawdzenie VIN w Volvo. Odwiedź naszą stronę internetową, jeśli nie wiesz gdzie znajdziesz VIN w oglądanym przez Ciebie samochodzie. Następnie wpisz ciąg znaków od naszej wyszukiwarki i ciesz się wynikami, które ujawnią Ci najbardziej wstydliwe tajemnice pożądanego samochodu.
Dekoder VIN Volvo – wpisz numer nadwozia
Numer VIN – co to jest?
VIN, czyli Vehicle Indentification Number to unikatowy numer identyfikujący pojazdu, który zawiera liczne i ważne informacje dotyczące samochodu. VIN zawiera takie informacje jak m.in.: kraj produkcji, rok modelowy, typ napędu, wersję silnikową, opcje wyposażenia.
Numery VIN zostały po raz pierwszy użyte w 1954 roku w Stanach Zjednoczonych. Producenci aut np. Suzuki już wtedy oznaczali swoje auta w ten sposób. Oznakowania tego typu zaczęto używać u producentów w Europie. Jednak pierwsze numery wyglądały różnie. Dopiero w latach osiemdziesiątych (a dokładnie w 1981 roku) światowi producenci, wraz z producentami amerykańskimi ostatecznie porozumieli się w tej kwestii.
W 1981 roku Narodowy Highway Traffic Safety Administration w Stanach Zjednoczonych zestandaryzował format. Sprzedane samochody powinny zawierać VIN 17-znakowy, który nie będzie zawiera litery I (I), O (o) lub P (q) (aby uniknąć pomyłki z cyframi 1 i 0).
Opracowano zatem wspólny standard ułatwiający pracę policji, firmom ubezpieczeniowym oraz sprzedawcom samochodów używanych. Odtąd VIN każdego samochodu ma 17 znaków – liter i cyfr.